poniedziałek, 8 września 2014

Good Morning Vietnam, czyli z wizytą w Ho Chi Minh.
"Sajgon. Cholera. Wciąż tylko Sajgon. Codziennie się łudzę, że obudzę się w dżungli"

Ja tez się łudziłam, bo zwiedzanie Sajgonu, to nie łatwa sprawa. 


Azja nie przestaje mnie zaskakiwać. Uwielbiam tę różnorodność, odmienność kultur, ciekawość i możliwość odkrywania miejsc, o których wcześniej nigdy nie śniłam.  Oczekiwanie na wyjazd i moment, kiedy fantazje i wyobrażenia staja się rzeczywistością.


Wietnam jest miejscem, które Cię zauroczy i wystawi na ciężką próbę akceptacji, tolerancji i zrozumienia. Uwiedzie kolorami i sprowadzi na ziemię niespodziewanym dźwiękiem klaksonu.

Ho Chi Minh czyli dawny Sajgon jest największym miastem regionu i jednocześnie główną stolicą komercji. Warto zatrzymać się na kilka dni, by poczuć jego prawdziwy rytm. Spróbować lokalnej kuchni lub piwa w przydrożnej knajpie. Dać się ponieść i nie zwariować. Podziwiać miejska architekturę, która mimo, iż przesiąknięta wpływami z zachodu, wciąż zachwyca swym oryginalnym charakterem.  


Najbardziej turystyczna częścią Ho Chi Minh jest District 1. Dzielnica w obrębie której znajdziemy wiele wspaniałych miejsc wartych uwagi.  Polecam odwiedzić Ben Thanh Market, Katedrę Notre Dame oraz budynek Poczty głównej  ( jej wnętrze do złudzenia przypomina dworzec kolejowy). Istotnym punktem w planie zwiedzania jest również Jade Emperor Pagoda, czyli Świątynia Pana Najwyższego.  Jedna z najbardziej spektakularnych świątyń, wypełniona licznymi posagami bóstw i charakterystycznym zapachem kadzidła. 


Wietnam potrafi zmęczyć i zirytować. Potrafi tez uświadomić, za co powinniśmy być najbardziej wdzięczni.      Ben Thanh Market

 Ben Thanh Market
 Poczta Glowna.

 Katedra Notre Dame.

Jade Emperor Pagoda. Wnętrze Jade Emperor Pagoda. 
 Pokoj kobiet w Jade Emperor Pagoda. Widok z hotelu Rex.

Jeden z wielu komunistycznych plakatow zdobiacych miasto.


Pozdrawiam.

2 komentarze:

  1. Wietnam to bardzo piekny ale i meczacy kraj, zwlaszcza halas miasta, klaksonow itd ale warto sie tam wybrac! Zaintrygowal mnie ten Pokoj kobiet, mozesz cos wiecej o tym napisac ? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Wietnam jest meczacy, to prawda. W zadnym innym miejscu nie widzialam takiej lawiny skuterow :)
    Co do pokoju kobiet. Jest to pomieszczenie dedykowane Bogini Matek Kim Hoa. Wypelnione figurkami kobiet, przyozdobionych kolorowymi okryciami. Kazda z nich symbolizuje inny rok w kalendarzu ksiezycowym. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń